Колос: "якщо ти хочеш, щоб тебе світ любив – почни з любові до себе" : the-PROVINCE.info
Заведи свой блог, укажи событие Вход
Арт

Колос: "якщо ти хочеш, щоб тебе світ любив – почни з любові до себе"

Редакция 30 Ноября
3 0 394

               

Коли показники на стовпчику термометра падають прямо пропорційно твоєму настрою, є певні речі, які суттєво допомагають у боротьбі з осінньою хандрою. Саме про такі речі ми мали нагоду поспілкуватися із фронтменом гурту ФІОЛЕТ, Колосом. Сподіваємось, ви також зарядитесь справжнім теплом, що випромінювала ця розмова.

 

- Ти вже не вперше в Житомирі. Які у тебе враження від міста, що найбільше дивує тут?

 

- Колись я про Житомир був дуже негативної думки, бо переважно проїздом був по промзонах. Але якраз під час минулого чи передминулого приїзду організатори концерту провели нам дуже цікаву екскурсію Житомиром, нам показали пам’ятник «яйце динозавра» (я вже забув, що це), зводили нас до каньйончику, там, де ваш меморіал. Це дуже живописно, відносно недалеко від центру міста – я це дуже зацінив. У Тернополі в центрі озеро, в Житомирі є така ландшафтна цікавинка… Це дуже круто.

 
 

- Маю питання безпосередньо про новий альбом. Скажу чесно, напередодні в соцмережі побачила запис про те, що одна фанатка має намір розіграти свій квиток на концерт у Києві, тому що вона послухала альбом і передумала йти. Чи були випадки, коли слухачі негативно зустріли новий альбом?

 

- Декілька випадків. При чому сказали, що більше на концерти не будуть ходити, але як показує тур, - вони прийшли. Зміни в звучанні, і студійному, і живому, непоправно ведуть до якоїсь ротації слухачів. Одні відходять, інші приходять. Для музикантів це взагалі нормально. Ми не зациклюємось на одних і тих самих людях, це завжди «текучка» облич навпроти.

 

- І у вас немає свої відданих прихильників?

 

- Ні, є,є. Вже 7 років вони з нами. У кожному місті є тусовка, яка не зраджує нас протягом цих років.

 

- Ваш альбом кардинально змінив звучання, але поруч із тим у тебе є якісь сайд-проекти, де ти ще повніше себе реалізовуєш. Чому виникає бажання зіграти щось в новому стилі?

 

- Насправді, просто не хочеться себе в рамки заганяти. Є якась критична кількість пісень, які не знаходять реалізації в ФІОЛЕТі. Робити музику в ФІОЛЕТі – це робота п’яти людей, це живий інструментал і так далі. Натомість, у своєму сольному проекті я можу робити електронну музику, це дозволяє в будь-яких форматах на концертах цю музику грати і це загалом дозволяє виходити за рамки звичного для мене ФІОЛЕТу і дуріти по-доброму, вар’ятствами різними займатись. Там дабстеп, там dum’n’bass, там акустика, там ще щось…Я це дуже ціную.


 

- Особисто мій улюблений Ваш проект – це проект «На вірші». Як виникла його ідея і за яким критерієм Ви відбирали вірші для нього?

 

- Ідею цю я вже декілька років виношував, але маю проблемку із чужими текстами. Мені дуже важко їх інтерпретувати в плані емоцій, щоб не фальшувати. Я завжди зосереджувався на своїх текстах, але, я вже про це згадував, постійно дивлячись як українські користувачі вконтакті постять маяковських, єсєніних, бродських і всіх інших ікон хіпстерів юних, я розумію, що в українській літературній традиції є імена і постаті не менш культові і одіозні в плані епатажу. Один Богдан-Ігор Антонич чого вартий. Я зібрав 5 віршів, відбирав їх по критеріях наступних: мені важливо було відчути в процесі прочитання, що цей вірш міг я за певних життєвих обставин написати. І так 5 класиків лягли в першу частину «На вірші». Якщо все буде добре, за рік-два вийде друга частина на вірші сучасників.

 

- Коли я слухала композицію «Спини мене» , в мене сльози виступили на очах…

 

- Це все Ліна Костенко, ми тут ні до чого (посміхається).

 

- А як виникла ідея участі в «Х-Факторі». Ви в Україні група далеко не нова, вас люблять, знають. А це такий проект, який дає старт невідомим виконавцям.

 

- Необов’язково. Дуже багато гуртів нашого рівня – це відносно нішеві команди. Команди фестивальні, хоч і визнаного, але все ж андеграунду, незалежно від стилістики музики. Вихід на екрани в цій країні, де, як виявилося, телебачення ще важить багато для людей (бо це я і мої друзі не маємо телевізорів, а багато людей їх ще досі тримають і дивляться)…Щодо участі – це була не наша ідея. Нас разом з багатьма іншими командами запросили. Я не знаю, для чого вони це зробили: чи через брак бажаючих взяти участь в кастингу, чи через можливість підтягнути більш-менш впізнавані імена (ті ж самі «Без обмежень» і так далі), але ми не довго думали, в будь-якому випадку зробимо собі хороше промо до туру.

- Можливо, цей проект дав тобі якийсь новий досвід?

 

- Не особливо. Я ще раз переконався, що ми рухаємося своїм шляхом, і шлях, який ми вибрали - правильний. Після того нам навіть судді щось говорили поза кадром і так далі…ми ще більше в цьому переконалися. Ми вже сформована команда зі своїм внутрішнім стержнем, просто треба ще систематичніше працювати, більше ресурсів вкладати в промо гурту, знімати дорогі кліпи, хорошу рекламу робити, в хороших залах робити концерти і все буде пучком. Ну ми на це і націлені, абсолютно.

 
 

- Торкаючись теми кліпів, «Одеса» - дуже гарний, атмосферний кліп. А які у тебе стосунки із цим містом? Чому саме Одеса?

 

-В мене стосунки з цим містом прекрасні, хоча пісню я написав абсолютно спонтанно. Я сів писати її під враженням від перших днів літа. Просто я пишу завжди якимись потоками свідомості і особливо цього не фіксую. В якийсь момент почали народжуватися рядки про Одесу і наприкінці я не хотів пісню саме так називати. Але наш менеджер як справжній маркетолог вирішив: «Давай, назвемо її «Одесою».

 

- Літо, море, асоціації…

 

- Да-да-да, бо пісня все ж була про літо. Так, нічого не змінилося в тексті, там так і було «Засинай, Одесо, засинай». А Одеса для мене особлива, я влітку своїй майбутній дружині там освідчувався. Хоча це не рідне для мене місто, але вже в якійсь мірі стало рідним.

 

- Також ті трохи зачепив тему фестивалів. Тож, чи було тобі важко організувати його, який досвід ти здобули в створенні такого масштабного дійства і чи варта віддача людей витрачених зусиль?

 

- Це про Бандерштат питання? Мені важко сказати, я фестиваль вже 10 років роблю, і кожне літо протягом цих десяти років присвячую йому, а останнім часом і цілий рік. Фактично, зараз у житті я займаюся тільки ФІОЛЕТом, сольним проектом і Бандерштатом. У нас вже є люди, які працюють виключно на ньому, бо треба керувати цим процесом. Незважаючи на це, ми все ж таки нішевий фестиваль, бо ми єдиний фест в Україні, на якому заборонене спиртне, і це відлякує багатьох рок-н-рольщиків.

 

- А багатьох, навпаки, притягує. Я особисто таких знаю.

 

- Так. Цього року ми зібрали разом з гостями приблизно 10 тисяч людей і для нас це величезна перемога. Останні три роки фестиваль навіть в плюс виходить. Так, ми не претендуємо на закордонні лайн-апи, але ми зайняли свою нішу і дуже добре себе в ній почуваємо. Наступного року ми з фестивалем переїжджаємо в інше місце, неподалік старого. Це місце набагато масштабніше, що дасть можливість більше сцен поставити. У нас і так насичена програма, бо ми, знову-таки, один з небагатьох фестивалів, на якому крім музики є дуже багато усього. Люди 24 години на добу зайняті.

 

- Важко було залучити відвідувачів спочатку?

 

-Так, на першому Бандерштаті в наметовому містечку стояв один намет. (посміхається)

- Знову повернемося до нового альбому. Його назва досить гучномовна – True Love. Яке місце займає любов у твоєму житті?

 

- Найважливіше. Власне, альбом цьому присвячений – тотальному відчуттю любові. Любові до своєї справи, до своїх рідних, любові до своєї землі, до своїх міст (у мене їх цілий ряд – цих міст, так випало історично), любові до своїх друзів, коханих. Усе в цьому житті скороминуще: і економічні кризи, і музичні смаки, і влада, і політичні партії, - все; а те, що нас лишає людьми – це любов. Це не обов’язково любов до сексуальних партнерів, це любов навіть до себе, бо якщо ти хочеш, щоб тебе світ любив – почни з любові до себе. Люди це відчувають.


Автор: Оля Глушенко

Фото: Таня Павловська

Нравится
3
При голосовании произошла ошибка, повторите еще раз!
Вы можете голосовать только один раз!
Ошибка, Вы не можете отправлять запросы более 5-ти раз в час!
Спасибо за голосование
Расскажите друзьям:
Комментариев 0

Оставить комментарий
Спасибо за Ваш комментарий
Ошибка, повторите еще раз
Вы не можете отправлять более двух отзывов в час.
Ошибка отправки файла
Для добавления комментарий вам необходимо зарегистрироваться
По теме:
В Житомирі безкоштовно представлять танцювальну виставу "Дім" швецьких постановників.

Танцювальну виставу Дім в рамках Всеукраїнського туру 3 листопада безкоштовно покажуть на сцені Житомирського драмтеатру. Проект Дім - це танцювальний перформанс постановників зі Швеції - хореогр...

У Житомирі презентували виставу «Дім»

Що таке дім? Це стіни, меблі, дах? Чи це колекція емоцій та архів спогадів, які роблять місце по-особливому дорогим для серця? Це будівля, країна, чи тільки моє тіло? Саме на такі питання давали відпо...

Елена
1 0 779

Фото дня
Ближайшие события
Творческий вечер
24:09:2017, 19:00 - 22:00
Оркестр Наоні-Оркес...
Драмтеатр им. Кочерги пл. Соборная, 6
Концерт
24:09:2017, 20:00 - 23:00
Презентація альбому ...
Porterhouse PUB ул. Витрука, 9
Вечеринка
24:09:2017, 22:00 - 25:09:2017, 03:00
SPECIAL NIGHT
Indigo ул. Победы, 68
Концерт
25:09:2017, 19:00 - 23:00
Концерт Melovin в Жи...
Драмтеатр им. Кочерги пл. Соборная, 6
Вечеринка
27:09:2017, 21:00 - 28:09:2017, 04:00
Ladies' night
Indigo ул. Победы, 68

Вход
E-mail:

На указанный Вами е-mail будет отправлено письмо с паролем
Пароль восстановить не удалось. Попробуйте позже.
Пароль отправлен на ваш e-mail.
Имя:

E-mail:

Придумайте пароль:


Регистрация прошла успешно
Для завершения регистрации, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш емейл
Или же воспользуйтесь аккаунтом соцсетей

Добавить событие
Тип события:

Дата начала:*

Дата окончания:

Название события:*

Обложка события, отображается на странице и в разделе афиша:
Загрузить

Место проведения:*

Стоимость:
Грн
Описание события:*


Ошибка! Событие не добавлено.
Ошибка, Вы не можете отправлять запросы более 5-ти раз в час!
Ошибка отправки файла
Спасибо!
Ваше событие добавлено Добавить еще
* - поля, обязательные для заполнения