Свідомість та стиль з Абищиця : the-PROVINCE.info
Заведи свой блог, укажи событие Вход
Арт

Свідомість та стиль з Абищиця

Редакция 31 Октября
6 0 497

Бережіть ліси, будучи свідомими та стильними;)

Літо благополучно почалося і закінчилося, але дбати про природу потрібно в будь-який час року. Ми любимо і захоплюємося крутими торбами від Абищиця і тому вважаємо дуже важливим розповісти про них якомога більшій кількості людей. Дівчата знайшли свою аудиторію, роблять дуже круті і корисні речі, підтримують українських художників та фотографів, і все це у нас в Житомирі! Зацікавилися? Читайте в нашому інтерв'ю.

 

В першу чергу я звернула увагу на назву. Зізнатися, спочатку подумала що це рандомний набір букв. Що ж воно означає?

 

Іра: Багато хто навіть не може його прочитати (сміється). Абищиця - це староукраїнське слово, означає дурничка або дрібничка.

 

 
 

Що спонукало вас почати шити торби?

 

Маріша: Особисто я постійно носила торби такого плану, як ми зараз робимо. Мені не подобались якісь звичайні сумки, до того ж вони були переважно з назвами брендів магазинів. Так що, згодом з’явилась ідея самим робити щось подібне.

 

Іра: Я теж ношу і використовую їх, але саме Маріша надихнула на створення бренду і подальших колекцій.

 

Як все почалось?

 

Іра: Це було так: відкривалась кафешка джуманджи і ми хотіли зробити презентацію на відкриття. З самого початку ми самі робили принти для них, вирізали трафарети. А з часом, Маріша почала залучати до співпраці художників. В неї багато знайомих художників з різних міст і якщо їм це цікаво, то вони надають нам свої малюнки. Зараз з нами працюють більше п’яти, дуже різних людей. Більшисть з них графітчикі, бо тут був графіті фест, і з деякими художниками в нас є спільні роботи

 

 

Ви вже згадали, що у Маріши багато знайомих художників, а як ви знаходите нових?

 

Іра: Так, це знайомі знайомих, життя легко нас зводить з талановитими людьми. Зазвичай це відбувається так: ми бачимо якийсь крутий малюнок і відразу хочемо бачити його та торбі. З деякими митцями ми навіть особисто не знайомі. Наприклад, мені дуже сподобались фото одного фотографа, я йому написала і запропонувала зробити колекцію з його роботами і він відразу погодився.

 

Вони вам дарують свої роботи або ви купуєте їх?

 

Маріша: І так і так. Художники в Україні не дуже переживають за гроші, більшість з них ідейні - мистецтво заради мистецтва, тому дуже важко з деякими навіть домовитись про оплату, "впихнути" ці гроші (сміється). Ми ж на торбах заробляємо. Є навіть такі що кажуть: "ні, нічого не треба, спасибі вам і так", часом ми просто даруємо торби, але в основному платимо відсоток за використання принта за кожну торбу. Бо це ж їх праця та ідея, вони теж повинні заробляти. Так що, ми намагаємось віддавати їм частину з продажів, але якщо не беруть, то ми віддаємо бартером - торбами або просто щось шиєм.

 

Скільки часу йде на пошиття однієї сумки?

 

Іра: Якщо шити одну, то десь годину, але якщо шити відразу 50, то звичайно швидше виходить. Спочатку ми шили на такій старій машинці, типу Зінгер, а потім купили більш сучасну і, звичайно. прискорились.

Маріша: До того ж, торби ми робимо самі, від А до Я, абсолютно все. Купуємо тканину, самі кроїмо, шиємо, робимо принт, навіть етикетки друкуємо. Так що це дійсно DIY.

 

 


Були замовлення якими ви особливо пишаєтеся?

 

Іра: Коли ми тільки починали, ми використовували ті малюнки, що були у вільному доступі в інтернеті, але згодом дійшли до висновку, що треба співпрацювати з українськими художниками. Наприклад, в нас є колекція торб з малюнками дівчини, яка робить татуювання - Наташа Лапчик. Це ж наче татуювання, але на торбі! Також є колекція торб з колажами Марії Коко, вони дуже незвичайні і на торбах виглядають неймовірно.

Маріша: Третій рік поспіль ми беремо участь в ярмарках на різних фестивалях. Але були і проекти, які спочатку здавалися нам дуже цікавими, але обернулись негативним досвідом. Так, наприклад, пошили для ТБДЩ 20 сумок, вони їх продали, а гроші нам не повернули, чекаємо на них вже півтора року. Саме вони тоді були організаторами графіті фесту, і нам здавалось що це був би крутий коуворк і тим більше, наш формат.


Ось ви сказали, що це ваш формат, хто ж ваша цільова аудиторія, для кого в основному сумки?

 

Маріша: Ми довго не могли зрозуміти хто саме та цільова аудиторія. Бо взагалі, ми були налаштовані на молодь, але по факту, 50 відсотків наших покупців, зовсім не молодь. Можна сказати, що наша аудиторія - це свідомі люди, які знають, яку користь може принести проста торба.

Іра: Наші торби - це така річ, яка може бути зручною і дитині і мамі. Принти дуже різноманітної тематики: це може бути щось просте, або навпаки, щось дуже провокаційне.

Так, основна ідея, щоб їх мали всі. Щоб нарешті відмовились від поліетиленових пакетів та зрозуміли, що ідучи в магазин та постійно купуючи пакети - ми засмічуємо природу. А так, можна взяти цю торбу з собою і не купувати щоразу новий пакет.  Ціни в нас завжди були дуже демократичні, купивши торбу за 149 гривень будеш стильно виглядати і водночас піклуєшся про природу.

 

 

Автор: Ярко Крістіна

Фото: Dr Vvv та зі сторінки • Абищиця •

Нравится
6
При голосовании произошла ошибка, повторите еще раз!
Вы можете голосовать только один раз!
Ошибка, Вы не можете отправлять запросы более 5-ти раз в час!
Спасибо за голосование
Расскажите друзьям:
Комментариев 0

Оставить комментарий
Спасибо за Ваш комментарий
Ошибка, повторите еще раз
Вы не можете отправлять более двух отзывов в час.
Ошибка отправки файла
Для добавления комментарий вам необходимо зарегистрироваться
По теме:
В Житомирі безкоштовно представлять танцювальну виставу "Дім" швецьких постановників.

Танцювальну виставу Дім в рамках Всеукраїнського туру 3 листопада безкоштовно покажуть на сцені Житомирського драмтеатру. Проект Дім - це танцювальний перформанс постановників зі Швеції - хореогр...

У Житомирі презентували виставу «Дім»

Що таке дім? Це стіни, меблі, дах? Чи це колекція емоцій та архів спогадів, які роблять місце по-особливому дорогим для серця? Це будівля, країна, чи тільки моє тіло? Саме на такі питання давали відпо...

Елена
1 0 779

Фото дня
Ближайшие события
Творческий вечер
24:09:2017, 19:00 - 22:00
Оркестр Наоні-Оркес...
Драмтеатр им. Кочерги пл. Соборная, 6
Концерт
24:09:2017, 20:00 - 23:00
Презентація альбому ...
Porterhouse PUB ул. Витрука, 9
Вечеринка
24:09:2017, 22:00 - 25:09:2017, 03:00
SPECIAL NIGHT
Indigo ул. Победы, 68
Концерт
25:09:2017, 19:00 - 23:00
Концерт Melovin в Жи...
Драмтеатр им. Кочерги пл. Соборная, 6
Вечеринка
27:09:2017, 21:00 - 28:09:2017, 04:00
Ladies' night
Indigo ул. Победы, 68

Вход
E-mail:

На указанный Вами е-mail будет отправлено письмо с паролем
Пароль восстановить не удалось. Попробуйте позже.
Пароль отправлен на ваш e-mail.
Имя:

E-mail:

Придумайте пароль:


Регистрация прошла успешно
Для завершения регистрации, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш емейл
Или же воспользуйтесь аккаунтом соцсетей

Добавить событие
Тип события:

Дата начала:*

Дата окончания:

Название события:*

Обложка события, отображается на странице и в разделе афиша:
Загрузить

Место проведения:*

Стоимость:
Грн
Описание события:*


Ошибка! Событие не добавлено.
Ошибка, Вы не можете отправлять запросы более 5-ти раз в час!
Ошибка отправки файла
Спасибо!
Ваше событие добавлено Добавить еще
* - поля, обязательные для заполнения