Не тільки День захисника: що і чому ми святкуємо 14 жовтня
Заведи свой блог, укажи событие Вход
Досуг

Не тільки День захисника: що і чому ми святкуємо 14 жовтня

СуперЖурналіст 13 Октября
4 0 530

14 жовтня країна відзначатиме День захисника України, козацтва і Покрови. Державний вихідний в цей день ввели всього три роки тому і не багато хто встиг зрозуміти, звідки взагалі взялося це свято. The-province.info ділиться з вами інформацією, щоб ви змогли першими відповісти на питання друзів: «Вихідний? А що за свято?".

Релігія

Спочатку 14 жовтня відзначалося тільки релігійне свято. У цей день багато століть поспіль (ще з моменту хрещення Русі) православні та греко-католики святкують Покрову Пресвятої Богородиці. Свято, як і будь-які інші релігійні, ще з давніх-давен пов'язаний з безліччю традицій і обрядів. До 14 жовтня наші предки завершували збір врожаю, а після Покрови починався період весіль.

Вважалося, що наявність снігу в цей день символізує велику кількість майбутніх весіль, а дівчатам, щоб вийти заміж, потрібно помолитися в цей день в храмі. Словом, свято було таким собі переходом в новий сезон і символізувало закінчення сільськогосподарських робіт.

Козаки

З кінця XV століття, з моменту появи перших українських козаків, з'явилася необхідність і в відповідному святі - День козацтва. Численні історичні довідки говорять про те, що його відзначали на Покрову. Що не дивно, у ті часи більшість свят співпадали з важливими, з точки зору релігії, датами. 14 жовтня було для козаків важливою датою, і саме в цей день вони збиралися, щоб вибрати нових старшин і вирішити нагальні питання.

Після розпаду СРСР, ліквідував козацтво, багато громадських організацій взялися відроджувати козацькі традиції. З'явилося багато регіональних козацьких спільнот і єдиний всеукраїнський. Також діяли державні програми відродження та розвитку козацтва. Як наслідок, в 1999 році було офіційно встановлено свято - День козацтва. Щоправда, свято було швидше номінальним і знали про нього лише ті, хто відносив себе до козаків. Більшість з нас про це свято навіть і не підозрювали.

Сучасне свято

Але з 2014 року в цей день з'явилося ще одне свято, цього разу державне. Передувала йому програма декомунізаціі: в останні роки в Україні не тільки були перейменовані сотні вулиць і десяток великих міст, а й скасовані свята з радянською історією. У тому числі радянський День захисника Вітчизни, що відзначався 23 лютого. Замість нього, Петро Порошенко в 2014 році підписав указ про введення нового свята - Дня захисника України. З 2015-го це ще й вихідний день.

Дата, знову ж таки, була вибрана не випадково. Свято приурочили до вже існуючого Дня козацтва, і до релігійного свята Покрова, яке було особливою датою для перших українських воїнів. У своєму зверненні український президент в 2014 році заявив, що ми не будемо відзначати свято чужої країни і нашій державі потрібно позначити власний День захисника, який в народі вважається «Днем чоловіків».

В цього року Україна вже втретє з повноцінним вихідним відзначить День захисника України. Згідно з українським законодавством, оскільки святковий день припадає на суботу (14 жовтня), то наступний понеділок (16 жовтня) буде вихідним.  

Нравится
4
При голосовании произошла ошибка, повторите еще раз!
Вы можете голосовать только один раз!
Ошибка, Вы не можете отправлять запросы более 5-ти раз в час!
Спасибо за голосование
Расскажите друзьям:
Комментариев 0

Оставить комментарий
Спасибо за Ваш комментарий
Ошибка, повторите еще раз
Вы не можете отправлять более двух отзывов в час.
Ошибка отправки файла
Для добавления комментарий вам необходимо зарегистрироваться
По теме:
Американці передали книгу в Житомирський музей космонавтики

Одним із напрямків сучасної діяльності музею космонавтики ім. С.П. Корольова є розвиток міжнародного співробітництва з музеями та установами, діяльність яких пов`язана з космічною галуззю, - повідомля...

Елена
0 0 492
Проект «Міста дружні до сімей» вже впроваджується у Житомирі

Житомир приєднався до всеукраїнського проекту "Міста дружні до сімей", який втілюється за ініціативи Демократичного альянсу жінок і покликаний віднайти громадські заклади дружні до сімей, а також сти...

Елена
1 0 459

Фото дня
Ближайшие события
Презентация
21:10:2017, 12:00 - 22:10:2017, 12:00
Курс свадебного коор...
Deep Hookah Place город Житомир, площадь Соборная 6
Концерт
21:10:2017, 19:00 - 22:00
Вечер мировых хитов ...
Кукольный театр ул. Михайловская, 7
Вечеринка
21:10:2017, 21:00 - 22:10:2017, 04:00
Party day
Indigo ул. Победы, 68
Вечеринка
22:10:2017, 17:00 - 23:00
PRE!FestTOUR в Miami
MIAMI Житомир, ул. Победы, 10
Вечеринка
22:10:2017, 21:00 - 23:10:2017, 04:00
Special night в INDI...
Indigo ул. Победы, 68

Вход
E-mail:

На указанный Вами е-mail будет отправлено письмо с паролем
Пароль восстановить не удалось. Попробуйте позже.
Пароль отправлен на ваш e-mail.
Имя:

E-mail:

Придумайте пароль:


Регистрация прошла успешно
Для завершения регистрации, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш емейл
Или же воспользуйтесь аккаунтом соцсетей

Добавить событие
Тип события:

Дата начала:*

Дата окончания:

Название события:*

Обложка события, отображается на странице и в разделе афиша:
Загрузить

Место проведения:*

Стоимость:
Грн
Описание события:*


Ошибка! Событие не добавлено.
Ошибка, Вы не можете отправлять запросы более 5-ти раз в час!
Ошибка отправки файла
Спасибо!
Ваше событие добавлено Добавить еще
* - поля, обязательные для заполнения