П`ять корисних порад, як побороти “осінню депресію”
Заведи свой блог, укажи событие Вход
Досуг

П`ять корисних порад, як побороти “осінню депресію”

СуперЖурналіст 21 Сентября
1 0 214

Осінь – час пожовклого листя, теплого чаю та затишку, але з настанням холодів майже кожен починає відчувати себе пригнічено.

Чому саме осінню люди впадають у депресію та відчувають себе самотніми? Відбувається зміна клімату, день стає коротшим і ми отримуємо менше сонячного проміння, а як відомо це вітамін D. Але все ж залежить від самої людини, а не від погоди за вікном. Як ви налаштуєте себе та як будете мислити.

Поняття депресії часто використовується в побутовому контексті. Ми говоримо про депресивну погоду, стресові ситуації на роботі та проблеми в родині. Деякі люди і справді постійно все драматизують, «копаються» в собі, бачать все в чорному кольорі та нічим не задоволені.  

Але насправді депресія - це хімія. Зовсім не хочеться говорити про депресію, як захворювання, це просто збій дій прифронтальної системи (та яка відповідає за мислення) і лімбічної системи (яка відповідає за відчуття). Цікаво, що навіть нейрофізіологи не завжди на томографії можуть  точно побачити признаки депресії і її найчастіше визначають за симптомами. Людина знаходиться в пригніченому стані, знижується інтерес до будь-якої діяльності, поганий апетит, різкий набір або втрата ваги, порушення сну і постійне відчуття безнадійності існування.

Радимо вам п`ять корисних порад, як побороти депресію з книги нейрофізіолога Алекса Корба “Восходящая спираль”.

Тут автор дає конкретні і дієві поради, як побороти депресію. Чому “Восходящая спираль”? Корб говорить, що оскільки наш мозок це складна система то мінімальний збій в одному з його елементів може призвести до негативних наслідків всієї системи. Звичайний приклад: людина погано спала, не виспалась і як результат з поганим настроєм аби покращити своє становище з`їдає фаст-фуд: самопочуття стало ще гіршим і так вона починає спускатись вниз по «спіралі». З іншого боку найменша позитивна зміна в одному з елементів може позитивно вплинути на всю систему. Так як же запустити цю “восходящую спираль”?

Рухайтесь. Перший спосіб - це фізичне навантаження, мозок і тіло взаємозв’язані. І це важливо усвідомити. На мозок можна впливати через тіло. Експерименти довели, що при фізичних навантаженнях виділяється серотонін, який відповідає за хороший настрій, мотивацію і прийняття рішень. При цьому не важливо займаєтесь ви спортом чи просто рухаєтесь. Тобто прибирання чи піші прогулянки можуть стати таким же хорошим впливом, як і заняття в спортивному залі. Проблема людей у стані депресії, це банально заставити себе щось робити.

Приймайте рішення. Це трішки дивний спосіб, але виявляється, що коли ми приймаємо рішення то активується прифронтальна кора мозку і таким чином утворюється баланс між фронтальною частиною мозку і лімбічною  системою. І цю навичку потрібно тренувати в собі. Змушуйте себе приймати рішення і не важливо, якими будуть ці рішення, бо відчуття контролю ситуації вас заспокоїть.

Здоровий сон. Ви можливо чули про таке поняття, як архітектура сну, що наш сон має чотири фази. І проблема людей з депресією в тому, що вони довше лишаються в першій фазі, фазі швидкого сну, і як результат не відчувають себе відпочившими. Бажано засинати і прокидатись в один і той же час. І давати собі оптимальне фізичне навантаження протягом дня. Доречі, важливо аби сон був саме безперервним  – так поспати 8 годин підряд принесе більше користі ніж поспати 7 годин і потім ще годинку подрімати вдень.  

Подяка. Автор детально описує позитивний вплив вдячності на мозок. Намагайтеся перед сном знаходити п`ять речей за, які ви вдячні цьому дню. І повірте, яким би поганим не був ваш день – ви обов`язково знайдете щось позитивне в ньому.

Спілкування. Ви помічали, що коли вас турбує якась проблема, якщо розповісти її комусь то ви зрозумієте наскільки вона дрібна. І взагалі контакти з людьми сприяють виділення гормону окситоцину – гормону любові. Люди в депресії замикаються в собі і не хочуть ні з ким спілкуватись, це є великою помилкою. Набагато ж приємніше зустрітися з другом за горнятком кави, аніж киснути дома в самотності.

Сподіваємось, що ці прості поради допоможуть вам запустити позитивні зміни у своє життя. Робіть частіше те, що робить вас щасливими, оточуйте себе людьми, яких ви любите і посміхайтеся частіше, тоді ніяка депресія вам не страшна!

 

Нравится
1
При голосовании произошла ошибка, повторите еще раз!
Вы можете голосовать только один раз!
Ошибка, Вы не можете отправлять запросы более 5-ти раз в час!
Спасибо за голосование
Расскажите друзьям:
Комментариев 0

Оставить комментарий
Спасибо за Ваш комментарий
Ошибка, повторите еще раз
Вы не можете отправлять более двух отзывов в час.
Ошибка отправки файла
Для добавления комментарий вам необходимо зарегистрироваться
По теме:
Американці передали книгу в Житомирський музей космонавтики

Одним із напрямків сучасної діяльності музею космонавтики ім. С.П. Корольова є розвиток міжнародного співробітництва з музеями та установами, діяльність яких пов`язана з космічною галуззю, - повідомля...

Елена
0 0 492
Проект «Міста дружні до сімей» вже впроваджується у Житомирі

Житомир приєднався до всеукраїнського проекту "Міста дружні до сімей", який втілюється за ініціативи Демократичного альянсу жінок і покликаний віднайти громадські заклади дружні до сімей, а також сти...

Елена
1 0 459

Фото дня
Ближайшие события
Презентация
21:10:2017, 12:00 - 22:10:2017, 12:00
Курс свадебного коор...
Deep Hookah Place город Житомир, площадь Соборная 6
Концерт
21:10:2017, 19:00 - 22:00
Вечер мировых хитов ...
Кукольный театр ул. Михайловская, 7
Вечеринка
21:10:2017, 21:00 - 22:10:2017, 04:00
Party day
Indigo ул. Победы, 68
Вечеринка
22:10:2017, 17:00 - 23:00
PRE!FestTOUR в Miami
MIAMI Житомир, ул. Победы, 10
Вечеринка
22:10:2017, 21:00 - 23:10:2017, 04:00
Special night в INDI...
Indigo ул. Победы, 68

Вход
E-mail:

На указанный Вами е-mail будет отправлено письмо с паролем
Пароль восстановить не удалось. Попробуйте позже.
Пароль отправлен на ваш e-mail.
Имя:

E-mail:

Придумайте пароль:


Регистрация прошла успешно
Для завершения регистрации, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш емейл
Или же воспользуйтесь аккаунтом соцсетей

Добавить событие
Тип события:

Дата начала:*

Дата окончания:

Название события:*

Обложка события, отображается на странице и в разделе афиша:
Загрузить

Место проведения:*

Стоимость:
Грн
Описание события:*


Ошибка! Событие не добавлено.
Ошибка, Вы не можете отправлять запросы более 5-ти раз в час!
Ошибка отправки файла
Спасибо!
Ваше событие добавлено Добавить еще
* - поля, обязательные для заполнения